Aranżacja Wnętrz

Aranżacja Wnętrz - to specjalność w trakcie, której przekazywana jest wiedza z zakresu: architektury, urbanistyki, architektury wnętrz, architektury krajobrazu i wzornictwa.

Specjalność ma za cel przybliżyć specyfikę pracy projektanta/architekta. Uczniowie mają w trakcie zajęć mogą posiąść m. in. umiejętności manualne (tworzenia makiet), uczyć się kompozycji i doboru barw (składanie plansz), obsługi programów (modelowanie brył 3d i rysowanie projektów).

Ponadto mogą nauczyć się pracy w grupie, solidarności, odpowiedzialności za każdy etap procesu projektowania oraz umiejętności nieszablonowego myślenia.

Zajęcia ze specjalności są prowadzone przez czynnych zawodowo architektów lub projektantów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Przekazywana przez nich wiedza jest później poszerzana i rozwijana na wybranym kierunku studiów. Szkoła zapewnia odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych, adekwatne do bieżących potrzeb i etapu nauczania. Pracownia wyposażona jest między innymi w plotery laserowe, indywidualne stanowiska komputerowe dla uczniów, stanoiwska do pracy, a także akcesoria niezbędne do projektowania.