Nagroda dla Oli w międzynarodowym konkursie

Dnia 4 stycznia 2017 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczestnikom II Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego przy wsparciu MSWiA, MEN, MON i ŚZŻAK.

W konkursie wzięło udział 400 uczniów z Polski, Wileńszczyzny, Ziemi Lwowskiej oraz Polonii z Grecji, Niemiec, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych.

ALEKSANDRA OGRODOWICZ z klasy piątej naszej szkoły otrzymała I nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica została wyróżniona również nagrodą specjalną – szablą, ufundowaną przez Senatora RP Jana Żaryna.

Dyplomy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele, pod kierunkiem których powstały najlepsze prace konkursowe w kategoriach: praca plastyczna, plakat, poezja, komiks i film. Z naszej szkoły dyplom gratulacyjny otrzymał nauczyciel mgr inż. arch. JAROSŁAW UMIŃSKI.