• Wileńskie Ślady Ballad i romansów Adama Mickiewicza

6 października miało miejsce otwarcie wystawy poplenerowej "Wileńskie Ślady Ballad i romansów A. Mickiewicza "w Bibliotece Publicznej we Włocławku.

W roku Romantyzmu Polskiego „Wileńskie Ślady Ballad i romansów Adama Mickiewicza” prowadzą naszych młodych artystów. Poplenerowa wystawa prac autorstwa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku prezentuje miejsca związane z twórczością naszego wieszcza narodowego m. in.: dawne trakty nad brzegami Mereczanki i Wilejki, Wilno, Jaszuny, Pawłowo, Soleczniki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Biennale Medalierstwa

Z dumą informujemy, że nasze uczennice Weronika Szmajda i Luiza Kubera wzięły udział w finale konkursu IV Biennale Medalierstwa 2022 organizowanego przez PLSP w Warszawie. W finale rywalizowało 15 uczestniczek i uczestników z 6 liceów plastycznych. Etap finałowy miał formułę 5 dniowych warsztatów, podczas których uczestnicy wykonywali medal dwustronny o tematyce sportowej. Tegorocznym hasłem przewodnim było PIĘKNO I SPORT. Fotoalbum do obejrzenia!

Jurorzy docenili pracę Weroniki Szmajdy przyznając jej II miejsce.

GRATULUJEMY SUKCESU!

• Plener malarski

W czasie pobytu na Wileńszczyźnie staraliśmy się we współpracy z Gimnazjum w Rudominie odnaleźć miejsca związane z twórczością Adama Mickiewicza. Byliśmy na dawnych traktach, nad brzegami Mereczanki i Wilejki, w Wilnie, Jaszunach, Pawłowie, Solecznikach. Patrzyliśmy jak Ballady bezustannie dostarczają dowodu, że egzystencja ludzi przecina się z życiem natury. Opisy przyrody nacechowane są tajemniczością i w naszych pracach chcieliśmy ukazać tą dzikość, bagno, szum wiatru i wody, opuszczone dwory i chałupy oraz jeziora oblane tajemniczym światłem. Fotoalbum!

• Komunikat

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w budynku szkolnym przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3.

• VII Biennale - posiedzenie komisji konkursowej

W dniu 5 lipca 2022 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie: Przewodniczący: prof.  Zbigniew Purczyński – ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Członkowie: prof. Alicja Majewska – UMK w Toruniu; prof. Zbyněk Janáček – Wydział Artystyczny Uniwersytetu Ostrawskiego.

Więcej (o nagrodach i wyróżnieniach) w artykule: Biennale VII - Obrady Jury