• Wycieczka do ASP w Łodzi

W środę 13 grudnia nasi uczniowie odwiedzili Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Fotogaleria z wycieczki do ASP.

• Zapal Światło Wolności

W związku z 42. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. 13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Można również zapalić wirtualną świecę na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

• Uczniowie LSP w Instytucie Pamięci Narodowej w Bydgoszczy

Instytut Pamięci Narodowej został powołany 19 stycznia 1999 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej. Fotogaleria z wycieczki do IPN.

• Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

• 160. rocznica bitwy pod Szewem

W środę, 22 listopada 2023 roku, w 160. rocznicę bitwy pod Szewem delegacja uczniów i nauczycieli Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku, oraz delegacje szkół z Lubienia Kujawskiego, Kanibrodu, Kalisk, Kłóbki złożyły hołd powstańcom styczniowym. Pod pomnikiem w Szewie złożono kwiaty i zapalono znicze. Fotogaleria: 160. rocznica bitwy pod Szewem.