• Otwarcie wystawy poplenerowej w Pogirach

W dniu 15.10.24 o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Śladami Melchiora Wańkowicza” w Szkole Sztuk Pięknych w Pogirach. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert pieśni wileńskich w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły.

• Otwarcie wystawy pokonkursowej w Gimnazjum im. F.Ruszczyca

Dnia 15.10.24 r. godz. 12.00 – otwarcie wystawy pokonkursowej VIII Międzynarodowego Biennale Miniatur obyło się w Gimnazjum im. F. Ruszczyca, której towarzyszył występ chóru szkolnego. Okolicznościową prelekcję wygłosił dyrektor LSP we Włocławku i w swoim wystąpieniu podkreślił rolę tego pisarza dla zachowania bogatej polszczyzny kresowej, która może urzec również młodego czytelnika, a rok 2024 to niebywała okazja do poznania twórczości "króla" polskiego reportażu.

• Otwarcie wystawy

Dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VIII Międzynarodowego Biennale Miniatur „Melchior Wańkowicz – o Polsce i Polakach” 9 września 2024 roku, o godzinie 12.00 do budynku szkoły przy ul. Tadeusza Kościuszki 3.

• Komunikat

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września o godz. 9.00 w budynku szkolnym przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3.

• Protokół obrad jury