Aktualności

 • Plener malarski

  W czasie pobytu na Wileńszczyźnie staraliśmy się we współpracy z Gimnazjum w Rudominie odnaleźć miejsca związane z twórczością Adama Mickiewicza. Byliśmy na dawnych traktach, nad brzegami Mereczanki i Wilejki, w Wilnie, Jaszunach, Pawłowie, Solecznikach. Patrzyliśmy jak Ballady bezustannie dostarczają dowodu, że egzystencja ludzi przecina się z życiem natury. Opisy przyrody nacechowane są tajemniczością i w naszych pracach chcieliśmy ukazać tą dzikość, bagno, szum wiatru i wody, opuszczone dwory i chałupy oraz jeziora oblane tajemniczym światłem. Fotoalbum!

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 • Komunikat

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w budynku szkolnym przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3.

 • VII Biennale - posiedzenie komisji konkursowej

  W dniu 5 lipca 2022 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie: Przewodniczący: prof.  Zbigniew Purczyński – ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

  Członkowie: prof. Alicja Majewska – UMK w Toruniu; prof. Zbyněk Janáček – Wydział Artystyczny Uniwersytetu Ostrawskiego.

  Więcej (o nagrodach i wyróżnieniach) w artykule: Biennale VII - Obrady Jury

 • KOMUNIKAT

  Sekretariat Liceum Sztuk Plastycznych od 11 lipca do 16 sierpnia br. nieczynny. W sprawach pilnych prosimy o kierowanie korespondencji na naszą pocztę: possp@possp.pl.
  Jednocześnie przypominamy, że dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w każdy wtorek od godziny 9.00 do 15.00 w budynku przy ulicy T.Kościuszki 3.

 • Nasze sukcesy

  Sukcesy w Poznaniu w kategorii "Kreator Sztuki Altus" w II Ogólnopolskim Konkursie Ignacy Jan Paderewski pianista, wiruoz... 

 • Współpraca