• VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE MINIATUR

VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE MINIATUR – „Melchior Wańkowicz – o Polsce i Polakach”. Patronat honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie; Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Cele: Poznanie historii życia i twórczości wybitnego reportażysty i pisarza Melchiora Wańkowicza. Organizatorzy konkursu zakładają, że Biennale stanowi doskonałą okazję prezentacji dokonań twórczych z dziedziny malarstwa, grafiki, sztuki włókna oraz małych form rzeźbiarskich. Przejdź do strony Biennale VIII — regulamin.

• Targi Edukacyjne 2024 we Włocławku

W czwartek, 7 marca 2024 roku w Hali Mistrzów w ramach Targów Edukacyjnych swoje oferty zaprezentowały szkoły średnie i instytucje oświatowe z Włocławka. Swoją ofertę przedstawiła też nasza szkoła. Chętnie odpowiadaliśmy na wszelkie pytania i pokazaliśmy, co robimy w naszej szkole. Obejrzyj zdjęcia z dnia Targów Edukacyjnych 2024 we Włocławku.

• Rekolekcje w LSP

Fotogaleria z rekolekcji w Plastyku.

• NDP "Żołnierzy Wyklętych"

W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uczestniczyliśmy w okolicznościowej lekcji ze współczesnej historii Polski. Nasz pobyt w Instytucie Pamięci Narodowej zakończył się zwiedzaniem magazynów i pracowni oraz z omówieniem zawartości  i funkcji tego szczególnego archiwum.

• Warsztaty w Plasyku 12-16.02