• LSP we Włocławku u Ministra Kultury

🎄 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

- Po pandemicznej przerwie znów do Ministerstwa zawitali uczniowie szkół artystycznych by udekorować naszą choinkę. W tym roku byli to goście z Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku, którzy w obchodzonym właśnie Roku Romantyzmu Polskiego udali się w podróż "Wileńskimi śladami Ballad i Romansów Adama Mickiewicza".

Fotoalbum!

• Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wiara w obiektywie”

W auli szkolnej Zespółu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiara w obiektywie”.

Kategoria: Szkoły ponadpodstawowe - I miejsce – Amelia Rębiałkowska, Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Przedstawia zatrzymany w kadrze obraz malowany na ulicy Madonny z Jezusem.

• Gimnazjum im. F. Ruszczyca

Wystawa poplenerowa dotarła do Rudominy i w tutejszym Gimnazjum im. F. Ruszczyca nastąpiło uroczyste otwarcie połączone z koncertem pieśni romantycznych.

• Centralne Muzeum Włókiennictwa

Uczniowie ze specjalizacji tkanina artystyczna i projektowanie ubioru 24 listopada mieli okazję zapoznania się wystawami towarzyszącymi 17 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi.

Fotoalbum!

• Rocznica bitwy pod Szewem

Dzisiaj mija 159 lat od bitwy powstańczej. Liceum Sztuk Plastycznych tradycyjnie uczestniczy w rocznicowych obchodach tego wydarzenia...

Zobacz fotoalbum z uroczystości.