Wizyta uczniów Liceum Plastycznego w Muzeum Diecezjalnym

10 maja 2023 r. uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej naszego liceum wzięli udział otwarciu wystawy "Maryjki – czyli Maryja widziana oczyma młodych i starszych". Była to wystawa pokonkursowa prac plastycznych i rzeźby ludowej, prezentowana we Włocławskim Muzeum Diecezjalnym. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla zwycięzców trzech konkursów zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny Diecezji Włocławskiej w związku z przygotowaniami do peregrynacji kopii ikony jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Były to: konkurs – List do Królowej Polski, Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej pod tytułem "Tajemnice Jasnej Góry" oraz konkurs plastyczny "Młodzi Kreatorzy Mody – najpiękniejsza suknia dla naszej Królowej". Nasi uczniowie mogli podziwiać prace młodszych kolegów i koleżanek oraz znaleźć nowe inspiracje.